Roxette.cz

www.roxette.czčeská verzeenglish versiondeutsche versionwww.roxette.cz

Informace

Počet přístupů: 89628224
Počet novinek: 854

Administrátoři

JDC-com
ICQ#: 65448422
NeLSoN
ICQ#: 68071162

Krátké zprávy

12.07.: Každé červencové pondělí koupání v Aquaparku v Čestlicích se švédskými hity!

14.06.: Znáte stránku TheLookForRoxette? Nejobsáhlejší diskografie Roxette na internetu je opět přístupná.

30.05.: TDR přineslo krátkou informaci, že It Must Have Been Love bude k slyšení v podání účinkujících herců ve filmu Walking on Sunshine. Ten půjde do kin v létě a podle traileru to vypadá hodně podobně jako megahit Mamma Mia!

22.05.: Druhý díl Demos & Other Fun Stuff! vychází na Spotify už v pátek! Budeme u toho a přineseme překlad dalších komentářů.

21.05.: Na Bengans.se se v předprodeji objevil celý Gesslův box s archivními nahrávkami. Bude k dispozici na podzim a cena je stanovena na 849 SEK (cca 2600,-).

 

Roxette v osmisměrkách

Princip tohoto kvizu je podobný jako luštění osmisměrek. Na šachovnici jsou rozmístěny na řádcích a sloupích písmenka. Výrazy můžeme číst osmi-směry, tj zdola-nahoru, shora-dolů, zprava-doleva, zleva-doprava a diagonálně. Názvy písniček můžete najít v holém tvaru, tj. bez mezer, The, apod. Například písnička The Centre Of The Heart by byla zapsána takto: centerofheart.

Pokud si šachovnici dobře prohlédnete, budete moci bez problémů odpovědět na následující otázky. Šachovnice je vždy u každé otázky připojena jako obrázek, máte-li Excel a tiskárnu, můžete si soubor stáhnout přímo odtud a šachovnici vytisknout pro lepší orientaci.

Každá vaše odpověď bude ohodnocena body. Za správnou odpověď body získáte, za špatnou odpověď máte 0 bodů. Za otázkou v závorce je uvedeno, kolik bodu obdržíte za správnou odpověď. Jako odpověď zadávejte buď číslo, slova nebo pokud je více slovná odpověď slova s mezerami.

Návod jak luštit si můžete prohlédnout tady:

Přejeme hodně štěstí při luštění.


Správné odpovědi jsou zvýrazněny tučně na žlutém pozadím.
 
Kolik názvů písniček můžeme najít na malé šachovnici? (5 bodů) (odpověď je číslo) Ukázka
10
  
Můžeme na malé šachovnici najít i písničky, které nejsou na albech Roxette? (2 body) (odpovězte ano/ne) Ukázka
ano
  
Kolik je na malé šachovnici písniček z alba Mazarin? (3 body) (odpověď je číslo) Ukázka
1
  
Kolik názvů písniček můžeme najít na velké šachovnici? (6 bodů) (odpověď je číslo) Ukázka
21
  
Ve velké šachovnici je ukryt název jednoho alba. Jaký je jeho název? (2 body) Ukázka
tourism
  
Ve velké šachovnici můžeme najít jeden název skladby dvakrát. Jak se jmenuje písnička, kterou lze najít na dvou místech? (2 body) Ukázka
cry
  
Můžeme na velké šachovnici najít název jedné nebo více písniček z alba Room Service, pokud ano, kolik? (2 body) (odpověď je číslo) Ukázka
2
  
Lze nalézt na velké šachovnici písničku Breathe? (2 body) (odpověď ano/ne) Ukázka
ano
  
Která z uvedených písniček (Love is all, Salvation, See me) na velké šachovnici určitě není? (1 bod) (odpověd je název písničky) Ukázka
love is all
  
Pokud najdete všechny názvy písniček (některé tam jsou možná i víckrát) + název alba a odstraníte z velké šachovnice jejich písmenka, mělo by vám na velké šachovnici zůstat nejméně 11 písmen. Písmena čtená po řádcích vám dají řetězec písmen a pokud z tohoto řetězce odstraníte každé sudé písmenko (tj. vynecháte druhé, čtvrté, šesté,…) dostanete tajenku. Tuto tajenku pak napište zde (7 bodů): Ukázka
halmstad
  

© 2001 - 2011 roxette.cz